Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brad Pitt

Herec

Datum narození:18.12.1963Místo narození:Shawnee, Oklahoma, USA Znamení: Střelec

Životopis:Brad Pitt vyrůstal ve Springfieldu jako nejstarší ze tří dětí ve věřící rodině. Jeho otec se jmenoval Bill Pitt a vlastnil přepravní společnost, jeho matka byla školní poradkyně. Vystudoval Kickapooho střední školu, po střední škole začal studovat na Univerzitě v Missouri žurnalistiku, grafický a reklamní desing a reklamu.

Od dětství se velmi zajímal o film a vše kolem něj. Nakonec se rozhodl, že opustí školu a vydá se do Los Angeles, bez dokončeného vysokoškolského vzdělání. Kde si zahrál v jednom nepříliš úspěšném TV seriálu. Potom, aby si vydělal na herecké kurzy, věnoval se obvyklým zaměstnáním začínajících herců: prodával zmrzlinu, hlídal parkoviště a převlečen za kuře dělal živou reklamu. Zpočátku měl štěky pro reklamu a televizi, postupně se snažil dostat do filmu.

Brzy víře ve vlastní herecké schopnosti, která mu dodávala naději, podal pomocnou ruku jeho mladistvý sexy zjev. Dostal roli v prestižní reklamě na Levis a v seriálu Dallas, kde hrál přítele dcery Priscilly Presley. Odtud už byl jen krok na filmové plátno. Film Cutting Class sice za moc nestál, ale pro Brada Pitta se stal odrazovým můstkem k pozici filmové superhvězdy.

Vysoce ceněný režisér Ridley Scott jej obsadil do deanovské role floutka, který ve feministickém roadmovie Thelma a Louise dá Geeně Davisové poznat její první orgasmus a zároveň, jaké to je nechat se okrást o všechny peníze. Následovala hlavní role mladíka toužícího se přiblížit svému rokenrolovému idolu ve snímku Johnny Suede a film The Favor. Pak už vedla Pittova cesta pouze od úspěchu k úspěchu.

V Senzačním světě měl za partnerku Kim Basingerovou, režíroval ho Robert Redford v kritiky opěvovaném a zároveň vysoce diváckém dramatu Teče tudy řeka, čistě záporná role psychopata jej zbavila svazující nálepky milovníka a Interview s upírem mu konečně po boku Toma Cruise poskytlo status superhvězdy. Ten následující trháky jako Legenda o vášni, Sedm a Dvanáct opic (byl za ně nominován na Zlatý glóbus i Oscara) jedině potvrdily.

Brad Pitt se stal jedním z divácky nejpřitažlivějších mladých herců v Hollywoodu a People Magazine jej označil za Nejvíc sexy ze všech žijících mužských idolů.

Obrazek

 

Jméno:William Bradley Pitt
Narozen:18. prosince 1963, Shawnee, Oklahoma, USA
Znamení:Střelec
Rodina:Jane (matka ), Bill (otec ), Doug (bratr) a Julie (sestra )
Svatba:29. července 2000 s Jennifer Aniston
Výška:183 cm
Váha:72 kg
Barva vlasů:blond
Barva očí:modrá
Vzdělání:Kickapoo Střední Škola ve Springfieldu 1982. Navštěvoval Univerzitu v Missouri 1986
Oblíbené cigarety:Camel a Marlboro
Oblíbený nápoj:Káva a pivo
Záliby:Vnitřní design, architektura a příroda
Zvířata:Vlastní 5 psů
Auto:černý Jeep Cherokee
Oblíbený autor:Cormac McCarthy
Oblíbený bonbón:Twizzlers
Oblíbený nápoj:Horká rosa
Oblíbený film:Planeta opic a Horečka sobotní noci
Oblíbená hudba:Jimi Hendrix, Gipsy Gings, Bob Marley
Oblíbené jídlo:Pizza
Oblíbený sport:horolezectví, tenis
Nemá rád:Pavouky a žraloky
Adresa:9150 Wilshire Blvd #350 Beverly Hills, CA 90212 USA

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Really?

(Nixly, 8. 11. 2010 0:51)

Hele, nevíš, jestli jsou jeho vlasy ve skutečnosti blonďatý nebo je má obarvený??? Jsem viděla jeden z jeho prvních filmů a měl takový středně hnědý vlasy nad ramena. Vypadalo to, jako by měl svoje, ale fakt nevim.